Czym charakteryzuje się dieta niskoglikemiczna?

W ofercie cateringu dietetycznego znajdziecie wiele rozmaitych diet. Oferta nieustannie się poszerza, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów. LightDiet dba o różnorodność menu. Największą popularnością od kilku sezonów cieszą się dieta wegetariańska, dieta wegańska, dieta bezglutenowa oraz dieta bezlaktozowa. Warto wspomnieć, że odnotowano wzrost zainteresowania dietę niskoglikemiczną.

Dieta niskoglikemiczna – dla kogo?

Zacznijmy od tego, że dieta niskoglikemiczna składa się z artykułów spożywczych o niskim lub średnim indeksie glikemicznym. To idealne rozwiązanie dla osób chorujących na cukrzycę i z zaburzeniami gospodarki cukrowej. Insulinoodporność jest dolegliwością, która dotyka coraz więcej osób. To uciążliwe schorzenie sprawia, że osoby na nie cierpiące muszą uważać na to, co jedzą, ponieważ źle dobrane produkty mogą powodować otyłość, wzrost cukru oraz senność i apatię. Z jadłospisu LightDiet kucharze i dietetycy wykluczyli produkty, które przyczyniają się do wzrostu cukru we krwi. 

Dieta niskoglikemiczna – co znajdę w jadłospisie?

Dieta niskoglikemiczna jest oparta na rybach, chudym mięsie, warzywach i wybranych owocach. W menu nie brakuje także zdrowych kasz oraz produktów pełnoziarnistych. Wyeliminowane zostały węglowodany proste, cukry i nasycone kwasy tłuszczowe. W diecie nie znajdziesz także produktów wysoko przetworzonych. Warto wspomnieć, że dieta niskoglikemiczna od LightDiet dostępna jest w aż pięciu wariantach kalorycznych. Podczas rozmowy telefonicznej z dietetykiem, specjalista pomoże Ci wybrać dietę o prawidłowej kaloryczności, która pokryje twoje dzienne zapotrzebowanie na jedzenie. W przykładowym menu znajdziesz szakszukę z ciecierzycą na śniadanie, medaliony warzywne z sosem jogurtowym na drugie śniadanie, kurczaka z kaszą  owsianą i surówką na obiad, zupę krem z pieczonej papryki na podwieczorek, a na kolację placuszki z cukinii z cytrynowym dipem oraz wędzonym łososiem. 

(0)