Czym jest fizjoterapia po porodzie w Ursusie?

Każda kobieta, która urodziła dziecko powinna zdawać sobie sprawę, że jej ciało zmieniło. Żeby wrócić do pełnej sprawności sprzed ciąży, powinna skorzystać z odpowiedniej opieki, ćwiczeń oraz zabiegów, które powinny rozpocząć się już kilka godzin po porodzie. Fizjoterapia po porodzie w Ursusie przeprowadzana jest z pełną dbałością o świeżo upieczoną mamę. Odpowiednie ćwiczenia proponowane są między 10 a 12 godziną po porodzie naturalnym oraz 12 do 24 godziną po cesarskim cięciu.

Dlaczego fizjoterapia po porodzie jest tak ważna?

Fizjoterapia po porodzie w Ursusie lub innym ośrodku powinna być niezwykle ważna dla każdej mamy. Niestety brak odpowiedniej wiedzy, edukacji i informacji powoduje, że wiele kobiet po porodzie rezygnuje z ćwiczeń, które pozwalają im wrócić do pełnej sprawności. Mamy, które są pozostawione same sobie nie wiedzą jak ćwiczyć, co jest wskazane, a jakich ćwiczeń lepiej unikać, która profilaktyka będzie dla nich najlepsza, aby uchronić siebie i swoje ciało przed niewłaściwymi zachowaniami. 

Jeżeli kobieta podda się fizjoterapii po porodzie w Ursusie lub innym ośrodku, może liczyć na to, że niekorzystne zmiany, które wywołał u niej poród i okres ciąży ustąpią. Dlaczego zatem działania powinny być podjęte już kilka godzin po porodzie? Odpowiedź jest bardzo prosta — okres połogu to czas, w którym u kobiety wydzielana jest jeszcze relaksyna, czyli hormon mający działanie rozluźniające stawy, mięśnie i więzadła. Dzięki temu ciało bardziej poddaje się działaniom terapeutycznym, co przyczynia się do szybszego ukształtowania sylwetki kobiety.

Fizjoterapia po porodzie w Ursusie — na jakie zmiany można mieć wpływ ćwicząc od razu po porodzie?

Kobiety, które podjęły się fizjoterapii po porodzie w Ursusie mogły liczyć na poniższe efekty:

  • poprawa wyglądu mięśni brzucha oraz szybszy powrót do pełnej sprawności;
  • zmniejszenie bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym;
  • zapobieganie powikłaniu, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczy;
  • likwidacja bólu związanego z blizną po cesarskim cięciu i pozbycie się zrostów;
  • likwidacja bólu i jego następstw, które pojawiają się po nacięciu krocza;
  • profilaktyka codziennych czynności, które pozwolą wrócić młodej mamie do pełnej sprawności i stabilizacji organizmu, np. ochrona słabszych struktur ciała, właściwe noszenie maluszka, nauka prawidłowego wstawania i siadania itp.;
  • zapobieganie powikłaniom, które mogą prowadzić do zakrzepowego zapalenia żył w połogu
  • zapobieganie powikłaniom, które wynikają z obniżenia narządu rodnego.
(0)