Kiedy stosować podkolanówki 2 stopnia

Obecnie bardzo dużo osób ze względu na siedzący tryb pracy zmaga się z różnymi problemami żylnym i głównym objawem tych schorzeń jest obrzęk, opuchlizna ból i uniemożliwiający chodzenie. Warto robić sobie przerwy w pracy tak, aby nieco rozluźnić mięśnie oraz zniwelować opuchliznę. Niekiedy nie da się tego zrobić w sposób tradycyjny, trzeba użyć specjalnych medycznego sprzętu, jakim są podkolanówki uciskowe 2 stopnia. Kiedy używać tego ubioru? Na co trzeba uważać w przypadku chorób związanych z nieprawidłowym działaniem układu żylnego!

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia

Choroby związane z nieprawidłowym działaniem układu żylnego bardzo często doprowadzają do zatorów, co może skutkować nawet śmiercią. Zakrzepica jest dosyć inwazyjną chorobą, która przez długi czas nie daje żadnych objawów. Głównym objawem są właśnie problemy z odpowiednim odprowadzaniem krwi, które bardzo wiele osób lekceważy i nie kupuje podkolanówek uciskowych 2 stopnia. Warto wiedzieć, że na początku tego schorzenia można zaopatrzyć się w podkolanówki pierwszego stopnia lub też skarpety uciskowe. Pomogą one znacznie złagodzić objawy oraz poprawić krążenie krwi, jednak jeśli choroba jest już zaawansowana, nie da się jej inaczej naprawić niż stosując podkolanówki uciskowe 2 stopnia.

Jak dobrać podkolanówki kompresyjne?

Skarpetki lub podkolanówki kompresyjne, stosowanie tego typu ubioru powoduje odpowiednie odprowadzanie krwi i ma działanie prozdrowotne. Aby jednak dobrać podkolanówki uciskowe 2 stopnia do swojego rozmiaru, warto skorzystać z tabeli rozmiarów, która znajduje się praktycznie przy każdym produkcie. Trzeba koniecznie pamiętać, że podkolanówki 2 stopnia należy zakładać tuż po przebudzeniu się, wtedy od razu można działać. Stopy nie męczą się od chodzenia, dlatego efekt jest o wiele szybszy i dosyć lepszy. Koniecznie trzeba pamiętać, że należy zakładać je w pozycji stojącej. Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru odpowiednich podkolanówek uciskowych 2 stopnia, warto skontaktować się z polecaną firmą, która pomoże dobrać odpowiednie wymiary. Z pewnością taką firmą jest: https://kompresyjni.pl/pl/content/24-podkolanowki-medyczne-uciskowe-2-stopien-kompresji, gdzie znajdziesz bardzo wiele różnorodnych ubrań. Przyda się też nieco ruchu, pomoże to zniwelować obrzęki. 

(0)